Υποδειγματική Θεία Λειτουργία στον Ι.Ν. Αγίου Σπυρίδωνα

Τα Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια «ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ» , την Τετάρτη 21 Οκτωβρίου, στα πλαίσια του προγράμματος της Ιερά Μητροπόλεως Δημητριάδος και Αλμυρού, συμμετείχαν υποδειγματική Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Δημητριάδος και Αλμυρού κ.κ Ιγνατίου. Σύσσωμη η μαθητική και εκπαιδευτική κοινότητα των Εκπαιδευτηρίων παρακολούθησε με ευλάβεια την Θεία Λειτουργία, όπου ο ίδιος ο Σεβασμιώτατος ετέλεσε. Σκοπός της υποδειγματικής Θείας Λειτουργίας ήταν να κατανοήσουν τα παιδιά το νόημα της τέλεσης της Θείας Λειτουργίας καθώς και να κατανοήσουν τι ακριβώς συμβαίνει. Πολλοί από τους μαθητές και μαθήτριες είχαν προετοιμαστεί με το μυστήριο της Εξομολόγησης και συμμετείχαν στο Ιερό Μυστήριο της Θείας Ευχαριστίας.